Novinka:Zacharovová odpověděla na kritiku „zbytečné“ ruské pomoci Itálii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 27 březen 2020 - 02:32:15

Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová během rozhovoru pro Gazeta.ru, v rámci komentáře k článku italských novin La Stampa, kritizující pomoc ruské armády, uvedla, že noviny se odvolávají na anonymní zdroje.

Předtím do Itálie dorazili zástupci Ministerstva obrany RF, aby pomohli v boji proti koronaviru. Přitom noviny La Stampa napsaly, že 80 procent vybavení dodaného Moskvou údajně nepomůže v boji proti infekci. Italští novináři se domnívali, že ruští představitelé takovým způsobem „uspokojují politické ambice“.

„Můj názor je jednoduchý: proč komentovali anonymní zdroje?“ zeptala se Zacharovová.

Ruská pomoc Itálii v boji s koronavirem

Den předtím dorazili ruští vojenští experti do Bergama, kde se bude nacházet italsko-ruský štáb boje proti koronaviru. Cestovali z italské letecké základny Pratique de Mare a překonali asi 600 kilometrů. Zástupci Ruska přivezli s sebou mobilní komplex analýzy a diagnostiky a také vysoce výkonné mobilní dezinfekční zařízení se speciálním vybavením pro pomoc těžce nemocným pacientům. Po upřesnění úkolů začnou pomáhat v boji proti koronaviru.

Dříve ruský prezident Vladimir Putin v sobotním telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem potvrdil svou připravenost okamžitě pomoci v boji proti koronaviru.

Lombardie značně předstihla ostatní italské regiony v počtu nakažení koronavirem a případů úmrtí. Regionální úřady informují o nedostatku lůžek a přístrojů v nemocnicích, zřizují polní špitály, nemocnice ve výstavních pavilonech a dalších vhodných objektech.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BPRmTato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27900 )


Vygenerováno za:0.0441 sec,0.0233 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,240B