Novinka:Čína už poskytla pomoc 89 zemím a 4 mezinárodním organizacím
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 27 březen 2020 - 03:17:51

Náměstek ředitele Čínské agentury pro mezinárodní rozvojovou spolupráci Deng Boqing (Teng Po-čching) dnes v Pekingu řekl, že příslušná oddělení a podniky aktivně provádějí pomoc pro zahraničí. Čína už poskytla pomoc 89 zemím a 4 mezinárodním organizacím.

Deng Boqing na tiskové konferenci čínské Státní rady uvedl, že čínská pomoc směřuje nejen do zemí s vážnou epidemickou situací, ale také do zemí se slabými zdravotnickými systémy, jakož i mezinárodním organizacím, jako je Evropská unie, Africká unie a ASEAN.

Čína poskytla pomoc v nouzi 28 asijským zemím, 16 evropským zemím, 26 africkým zemím, 9 americkým zemím a 10 zemím jižního Pacifiku. Metody pomoci zahrnují lékařskou materiální pomoc a lékařskou technickou pomoc. Mezi pomocné materiály patří zejména testovací činidla, roušky, ochranné oděvy, izolační brýle, lékařské rukavice a potahy na boty, plicní ventilátory a další diagnostické a léčebné vybavení. Do operací na pomoc zahraničí se zapojilo také mnoho místních vlád, podniků, soukromých institucí a jednotlivců v Číně.

Deng Boqing zdůraznil, že tato zahraniční pomoc proti epidemii je nejrozsáhlejší nouzová humanitární operace od založení Čínské lidové republiky. Vedoucí představitelé mnoha zemí a mezinárodních organizací poděkovali Číně různými způsoby za pomoc. V současné době se celosvětová epidemická situace stále vyvíjí a čínská vláda bude nadále poskytovat protiepidemickou pomoc příslušným zemím v rámci svých schopností.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.27906 )


Vygenerováno za:0.0414 sec,0.0239 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,496B