Novinka:Ruský ministr zahraničí se obává rostoucích obvinění USA proti Číně
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 12 červenec 2020 - 06:29:31

Rusko se obává o neustálé obvinění Washingtonu proti Pekingu, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek na internetové konferenci. „Doufáme, že USA nepřekročí hranici, “ řekl Lavrov.

Uvedl, že znepokojující signály naznačují, že některé americké úřady zavádějí osobní útoky na čínské úředníky.

Ruský ministr zahraničí doufá, že dvě největší ekonomiky najdou diplomatickou cestu k vyřešení svých rozdílů.

Pokud jde o novou smlouvě o snižování strategických zbraní (nový START) - jediný pakt o kontrole zbraní mezi Ruskem a USA - Lavrov řekl, že jeho země je schopna zajistit si vlastní bezpečnost.

„Víme, a pevně věříme, že máme záruku, že zajistíme naši dlouhodobou bezpečnost, i kdyby tato dohoda neexistovala,” citovala agentura TASS na Lavrova.

Lavrov řekl, že Rusko je připraveno na jakýkoli vývoj situace, takže pokud Spojené státy odmítnou smlouvu obnovit, „možnosti se mohou lišit“.

Celkově se však zaměříme na pokračování dialogu se Spojenými státy o strategických otázkách a o nových nástrojích pro kontrolu zbraní, s ohledem na veškeré faktory ovlivňující strategickou stabilitu, dodal.

Lavrov se domnívá, že prodloužení smlouvy nepotřebuje Rusko víc než USA.

Pokud Washington kategoricky odmítnou prodloužit smlouvu, Rusko se nebude snažit ho nepřesvědčí, uvedl Lavrov.

Moskva a Washington podepsaly novou smlouvu START v roce 2010. Dohoda stanoví limity počtu různých strategických zbraní, které obě země vlastní.

Platnost dohody, která má skončit v únoru roku 2021, může být na základě vzájemného souhlasu prodloužena o dalších pět let.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.29086 )


Vygenerováno za:0.0638 sec,0.0442 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,008B