Novinka:WHO: Nelze vyloučit dlouhodobou existenci nového koronaviru
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 12 červenec 2020 - 06:31:38

Podle zprávy médií, Melita Vunovičová, zástupkyně Světové zdravotnické organizace (WHO) v Rusku, 10. července uvedla, že nelze vyloučit možnost dlouhodobé existence nového koronaviru před vypuknutím epidemie COVID-19.

Tom Jefferson, vedoucí výzkumník zdravotnického centra v Oxfordu, dříve věřil, že nový koronavirus se neobjevil v Číně ani ve virologické laboratoři ve Wuhanu (Wu-chan), ale číhal po celém světě už dlouho před vypuknutím epidemie COVId-19. Jefferson uvedl, že v březnu 2019 byly nalezeny stopy viru v kanalizacích v Barceloně, Miláně a Turíně.

Vunovičová řekla: „WHO vytvořila velký tým, který bude spolupracovat s čínskými vědci na analýze původu nového koronaviru. Tento virus je na zvířatech parazitární a nevím, kdy infikovalo lidi. Je těžko říct a zkoumat, že kdy a kde se to stalo. Příslušný výzkum v současné době probíhá. koronavirus se nachází v odpadních vodách, ale konkrétní situace není známa. “

Dále poukázala na to, že dosavadní vzorky se ještě zkoumají, což je velmi komplikované. Dodala: „Pokud budou dosaženy revoluční výsledky, WHO to okamžitě oznámí. Takovou situaci nemohu vyloučit, ale stejně ji nedokážu vyjasnit.“

WHO 11. března potvrdila COVID-19 jako pandemii. Podle nejnovějších údajů této organizace překročil celkový počet případů na celém světě 11,8 milionu s více než 545 tisíc úmrtími.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.29087 )


Vygenerováno za:0.3142 sec,0.2951 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,024B