Novinka:Nemůžeme riskovat, aby Hongkong opět trpěl násilím
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 12 červenec 2020 - 06:33:52

Nixie Lamová, členka Správní rady Čínské asociace OSN a bývalá členka obvodní rady Hongkongu, v pátek řekla Radě pro lidská práva OSN, že Hongkong nemůže být násilím odebrán dvakrát, čímž brání provádění nového zákona o národní bezpečnosti Zvláštní administrativní oblasti Hongkong.

Lamová uvedla, že Hongkong je vysoce autonomní oblast Číny, nikoli nezávislý stát. Hongkong byl z Číny odebrán kolonizačními silami a násilím a vrátil se pod čínskou svrchovanost v roce 1997, poznamenala Lamová.

Všichni jsme se naučili, že násilí a invaze nikdy nejsou odpovědí, dodala.

2019 byl pro Hongkong špatným rokem, kdy ve městě přes noc panovalo násilní, řekla. Použití násilí bylo legitimizováno zahraničními médii a politiky, zatímco radikálové zastrašovali lidi s odlišnými názory a mladým lidem bylo řečeno, že je v pořádku házet benzinové bomby, protože jsou bojovníci za svobodu, pokračovala.

Lidé se dopustili dost násilí, řekla bývalá členka obvodní rady.

2,9 milionu obyvatel Hongkongu v červnu podepsalo petici na podporu legislativního opatření ústřední vlády ohledně národní bezpečnosti pro Hongkong.

Lamová řekla: „Musíme obnovit naše město. Nemůžeme riskovat, aby Hongkong dvakrát trpěl násilím. Kolonialismus je zastaralé.“

Lamová působila v době od roku 2015 do roku 2019 jako členka obvodní rady Tsuen Wan v Hongkongu. Čínská asociace OSN je nevládní organizace, která se věnuje podpoře účelů a zásad Charty OSN.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://m.infokuryr.cz/news.php?extend.29088 )


Vygenerováno za:0.0620 sec,0.0458 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,456B